Skip to content

Ještě více o knize

Mysterium Kalcium

Lidské tělo samo o sobě je dokonalé.

Je stejně jako příroda – utvářeno nejvyšší Inteligenci, které říkáme Vědomí. Je to „nějaká síla“, kterou sice nemůžeme vidět a přesto všichni víme, že řídí a organizuje celý vesmír. Přírodě nemusí nikdo radit, co má dělat. Disponuje mechanismy seberegulace v souladu s ročními obdobími, denními a nočními rytmy či v souladu s frekvencemi nejrůznějších elektromagnetických polí, které ji bezprostředně prostupují.  I lidské tělo disponuje stejnými mechanismy, které řídí tělesné funkce, mechanismy seberegulace (sebeléčení), aniž si to uvědomujeme. Lidské srdce bije i bez našeho vědomí, stejně jako naše plíce dýchají nebo se nám zhojí rána, když se řízneme nebo uhodíme.

To vše funguje dokonale, pokud má naše tělo podmínky, které k takovému bezchybnému fungování potřebuje. Lidské tělo však není „designováno“ tvůrčí silou tak, aby fungovalo na nepřirozených chemikáliích, které se v posledních desetiletích staly samozřejmou součástí našich životů, aniž jsme si toho všimli. Medicína se propojila s farmaceutickým a potravinářským průmyslem natolik, že už si nemůžeme být jisti, zda jde ještě o naše zdraví nebo už nikoliv.  Na míle jsme se vzdálili přírodě a v potravinách jsme dali přednost uměle vyráběným produktům, o kterých nám říkají, že jsou nejlepší pro naše zdraví a my tomu dokonce i věříme.

Epidemie, kterým čelíme, nezpůsobují viry, ale pouze naše nevědomost. Divíme se, že jsme víc a víc nemocní, aniž bychom přemýšleli o příčinách. Upřímně věřím, že kniha Mysterium Kalcium bude pro každého, kdo ji přečte, alespoň malým impulzem k zamyšlení nad tím, co jíme, jak jíme a zda to, co jíme, nám prospívá. Pro mě osobně byly tyto informace doslova „revoluční“ a už v průběhu psaní knihy jsem začala provádět docela zajímavé stravovací změny.

V podstatě to jediné, co naše tělo potřebuje ke správnému, zdravému fungování, je příznivé (netoxické) vnitřní i vnější prostředí a dostatek živin. V podstatě nás o nic víc nežádá. Každou nemocí a bolestí naše tělo volá o pomoc. Pokud toto volání „uslyšíme“ a sjednáme nápravu, poselství nemoci bylo naplněno, nemoc může odeznít a my můžeme být zdraví.

Proto lékaři dřívější doby dbali na správnou výživu svých pacientů a zajímali se také o to, jak člověk žije. Vizitkou rodinného lékaře nebyl nemocný, ale naopak – zdravý pacient.

Dnes s každou nemocí běžíme k lékaři a do svého těla pumpujeme chemikálie, a to dokonce i preventivně, na místo hledání příčiny. Nechali jsme se tak ukolébat k pohodlnosti, že dnes všichni, zejména my, v takzvaně vyspělých zemích – trpíme narušenými základními mechanismy fungování těla včetně metabolismu vápníku, který je však jeden z klíčových – pro zachování a udržení zdraví.

První krok, který určitě každý z nás může pro své zdraví udělat je, začít si vědomě všímat toho, co jíme, a pokusit se zahrnout do stravy to, co běžně nejíme.

Na této stránce se pokusím odpovídat na vaše dotazy (sledujte články pod tímto textem):

jaké potravní doplňky si mám koupit, podle čeho je mám vybírat či jak mám vitamíny rozpustné v tucích zahrnout do své stravy a mnoho dalšího.

Přeji vám hodně radosti a nadšení z objevování nových potravin či nového způsobu vaření.  Věřím, že taková změna rozhodně stojí za to.

viki

 

 

 

Vitamín K2 MK-7

Pokud jste přečetli knihu „Mysterium Kalcium“ tak už víte, že vitamín K2 MK7 je vitamín rozpustný v tucích, a je to jeden z nejdůležitějších vitamínů (nutrientů), které naše tělo nezbytně potřebuje pro udržení správného fungování, včetně metabolismu vápníku a taky už víte, že v této jeho formě MK7 je pro naše tělo biologicky nejlépe vstřebatelný a nejlépe využitelný. Už také určitě víte, že vitamín K2 je nezbytný pro aktivaci proteinů osteokalcin (který vede vápník do zubů a kostí – kam patří) a MGP (Matrix Gla-protein, který zabraňuje ukládání vápníku v cévách, artériích a měkkých tkáních, kam nepatří). Také už víte,

Celý článek zde

Olej z tresčích jater

Odkaz Dr. Westona A. Price Jak jste se dočetli v knize „Mysterium Kalcium„, tento mimořádný člověk – lékař Weston A. Price, procestoval celý svět a pobýval se svou manželkou mnoho let u tradičních národů a kultur, aby objevil odpovědi na otázky: „Proč jsme všichni tak nemocní, proč mají děti moderní doby zúžené zubní oblouky, křivé a zkažené zuby nebo proč se staly porody tak těžkými, že spadají nutně do oblasti medicíny? Co se stalo s lidstvem?“  Odpovědi, které při svých cestách nalezl, předal dalším generacím ve své rozsáhlé, podrobně zdokumentované práci a knize „Nutrition and Physical Degeneration“ (Výživa a fyzická

Celý článek zde

„Natto“ – fermentované sojové boby

Pokud jste přečetli knihu „Mysterium Kalcium„, pak už možná prozkoumáváte český trh s potravními doplňky, nebo dokonce přemýšlíte o domácí výrobě superpotraviny „natto„, která vám může i při malém denním příjmu zajistit dostatek vitamínu K2. Pokud budete hledat na internetu informace o natto, budete zděšeni, jak jsem byla i já. Popis tohoto nutričně mimořádného jídla není vůbec lákavý. Nicméně obvykle musím mít nejprve svou vlastní zkušenost, než něco odsoudím. A tak jsem začala hledat, jak si natto můžu sama vyrobit doma. Jelikož se jedná o „živou“ potravinu, kde jsou hlavním „hrdinou“ zcela mimořádné bakteriální kultury, je potřeba její výrobě dát

Celý článek zde

Nový Kurz

Šišinka – brána vědomí

Techniky probuzení a aktivace šišinky mozkové

„Šišinka“ bude 2denní – víkendový – intenzivní kurz, jako vždy plný informací, ale hlavně meditací a několika zajímavých technik, které využijeme k rychlejšímu probuzení a aktivaci šišinky mozkové – epifýzy.