Skip to content

Ještě více o knize

Mysterium Kalcium

Lidské tělo samo o sobě je dokonalé.

Je stejně jako příroda – utvářeno nejvyšší Inteligenci, které říkáme Vědomí. Je to „nějaká síla“, kterou sice nemůžeme vidět a přesto všichni víme, že řídí a organizuje celý vesmír. Přírodě nemusí nikdo radit, co má dělat. Disponuje mechanismy seberegulace v souladu s ročními obdobími, denními a nočními rytmy či v souladu s frekvencemi nejrůznějších elektromagnetických polí, které ji bezprostředně prostupují.  I lidské tělo disponuje stejnými mechanismy, které řídí tělesné funkce, mechanismy seberegulace (sebeléčení), aniž si to uvědomujeme. Lidské srdce bije i bez našeho vědomí, stejně jako naše plíce dýchají nebo se nám zhojí rána, když se řízneme nebo uhodíme.

To vše funguje dokonale, pokud má naše tělo podmínky, které k takovému bezchybnému fungování potřebuje. Lidské tělo však není „designováno“ tvůrčí silou tak, aby fungovalo na nepřirozených chemikáliích, které se v posledních desetiletích staly samozřejmou součástí našich životů, aniž jsme si toho všimli. Medicína se propojila s farmaceutickým a potravinářským průmyslem natolik, že už si nemůžeme být jisti, zda jde ještě o naše zdraví nebo už nikoliv.  Na míle jsme se vzdálili přírodě a v potravinách jsme dali přednost uměle vyráběným produktům, o kterých nám říkají, že jsou nejlepší pro naše zdraví a my tomu dokonce i věříme.

Epidemie, kterým čelíme, nezpůsobují viry, ale pouze naše nevědomost. Divíme se, že jsme víc a víc nemocní, aniž bychom přemýšleli o příčinách. Upřímně věřím, že kniha Mysterium Kalcium bude pro každého, kdo ji přečte, alespoň malým impulzem k zamyšlení nad tím, co jíme, jak jíme a zda to, co jíme, nám prospívá. Pro mě osobně byly tyto informace doslova „revoluční“ a už v průběhu psaní knihy jsem začala provádět docela zajímavé stravovací změny.

V podstatě to jediné, co naše tělo potřebuje ke správnému, zdravému fungování, je příznivé (netoxické) vnitřní i vnější prostředí a dostatek živin. V podstatě nás o nic víc nežádá. Každou nemocí a bolestí naše tělo volá o pomoc. Pokud toto volání „uslyšíme“ a sjednáme nápravu, poselství nemoci bylo naplněno, nemoc může odeznít a my můžeme být zdraví.

Proto lékaři dřívější doby (zejména rodinní lékaři) dbali na správnou výživu svých pacientů a zajímali se také o to, jak člověk žije. Vizitkou takového rodinného lékaře nebyl nemocný, ale naopak – zdravý pacient. 

Dnes s každou nemocí běžíme k lékaři a do svého těla pumpujeme chemikálie, a to dokonce i preventivně, na místo hledání příčiny. Nechali jsme se tak ukolébat k pohodlnosti, že dnes všichni, zejména my, v takzvaně vyspělých zemích – trpíme narušenými základními mechanismy fungování těla včetně metabolismu vápníku, který je však jeden z klíčových – pro zachování a udržení zdraví.

První krok, který určitě každý z nás může pro své zdraví udělat je, začít si vědomě všímat toho, co jíme, a pokusit se zahrnout do stravy to, co běžně nejíme.

Na této stránce se pokusím odpovídat na vaše dotazy (sledujte články pod tímto textem):

jaké potravní doplňky si mám koupit, podle čeho je mám vybírat či jak mám vitamíny rozpustné v tucích zahrnout do své stravy a mnoho dalšího.

Přeji vám hodně radosti a nadšení z objevování nových potravin či nového způsobu vaření.  Věřím, že taková změna rozhodně stojí za to.

viki

 

 

 

Nezapomínejte na vitamín A

Milí přátelé a čtenáři knihy Mysterium Kalcium děkuji vám za velmi příjemné zpětné vazby i za vaše dotazy. Co se ale opakuje velmi často je, že přečtením knihy si nejvíc zapamatujete vitamín K2 MK7, vitamín D, ale zapomínáte, že do skupiny vitamínů, které mají „napravit“ náš metabolismus kalcia taky patří vitamín A. Bohužel, co provedli naši „ochránci zdraví“ s vitamínem A (jeho údajná toxicita) je neodpustitelné, ale jediná šance, jak s tím něco udělat je, zjistit proč se to stalo a kdo z toho má prospěch. Kde vzal vitamín A tuto „nedobrou“ pověst vysvětluji v knize a moc vám doporučuji,

Celý článek zde

Vitamín K2 MK-7

Pokud jste přečetli knihu „Mysterium Kalcium“ tak už víte, že vitamín K2 MK7 je vitamín rozpustný v tucích, a je to jeden z nejdůležitějších vitamínů (nutrientů), které naše tělo nezbytně potřebuje pro udržení správného fungování, včetně metabolismu vápníku a taky už víte, že v této jeho formě MK7 je pro naše tělo biologicky nejlépe vstřebatelný a nejlépe využitelný. Už také určitě víte, že vitamín K2 je nezbytný pro aktivaci proteinů osteokalcin (který vede vápník do zubů a kostí – kam patří) a MGP (Matrix Gla-protein, který zabraňuje ukládání vápníku v cévách, artériích a měkkých tkáních, kam nepatří). Také už víte,

Celý článek zde

Olej z tresčích jater

Odkaz Dr. Westona A. Price Jak jste se dočetli v knize „Mysterium Kalcium„, tento mimořádný člověk – lékař Weston A. Price, procestoval celý svět a pobýval se svou manželkou mnoho let u tradičních národů a kultur, aby objevil odpovědi na otázky: „Proč jsme všichni tak nemocní, proč mají děti moderní doby zúžené zubní oblouky, křivé a zkažené zuby nebo proč se staly porody tak těžkými, že spadají nutně do oblasti medicíny? Co se stalo s lidstvem?“  Odpovědi, které při svých cestách nalezl, předal dalším generacím ve své rozsáhlé, podrobně zdokumentované práci a knize „Nutrition and Physical Degeneration“ (Výživa a fyzická

Celý článek zde

„Natto“ – fermentované sojové boby

Pokud jste přečetli knihu „Mysterium Kalcium„, pak už možná prozkoumáváte český trh s potravními doplňky, nebo dokonce přemýšlíte o domácí výrobě superpotraviny „natto„, která vám může i při malém denním příjmu zajistit dostatek vitamínu K2. Pokud budete hledat na internetu informace o natto, budete zděšeni, jak jsem byla i já. Popis tohoto nutričně mimořádného jídla není vůbec lákavý. Nicméně obvykle musím mít nejprve svou vlastní zkušenost, než něco odsoudím. A tak jsem začala hledat, jak si natto můžu sama vyrobit doma. Jelikož se jedná o „živou“ potravinu, kde jsou hlavním „hrdinou“ zcela mimořádné bakteriální kultury, je potřeba její výrobě dát

Celý článek zde