Skip to content
Viki Skácel // v-laska.com

Viktorie Skácel

Ochrana osobních údajů

Vitamín K2 MK-7

Pokud jste přečetli knihu „Mysterium Kalcium“ tak už víte, že vitamín K2 MK7 je vitamín rozpustný v tucích, a je to jeden z nejdůležitějších vitamínů (nutrientů), které naše tělo nezbytně potřebuje pro udržení správného fungování, včetně metabolismu vápníku a taky už víte, že v této jeho formě MK7 je pro naše tělo biologicky nejlépe vstřebatelný a nejlépe využitelný. Už také určitě víte, že vitamín K2 je nezbytný pro aktivaci proteinů osteokalcin (který vede vápník do zubů a kostí – kam patří) a MGP (Matrix Gla-protein, který zabraňuje ukládání vápníku v cévách, artériích a měkkých tkáních, kam nepatří). Také už víte, že při suplementaci vitamínem D se zvyšuje v těle produkce osteokalcinu, ale ten je bez vitamínu K2 neaktivní a pouze „se poflakuje“ a hromadí v našem krevním řečišti a naopak, urychlí ukládání vápníku tam, kde ho nepotřebujeme – v cévách a urychlí řídnutí kostí – což stejně tak nemůžeme potřebovat, chceme-li být zdraví.

A i když nám o tom naši lékaři neřekli (nejen proto, že je to nezajímá nebo to prostě neví), bude lépe, pokud nebudeme čekat dalších 70 let na medicínsko-vědecké studie a potvrzení, že se máme cpát denně kvalitním sýrem, že si máme dát kvalitní paštiku, zařadit do jídelníčku játra nebo víc domácích vajec a másla.

Jinými slovy, měli bychom dělat přesný opak toho, co nám radí naši nutriční „specialisté“, abychom se vyhnuli dlouhodobému, plíživému řídnutí kostí, střádání vápníku v artériích a čekání na infarkt, ale aby vápník v našem těle šel tam, kde ho potřebujeme mít.

Není toho zase tak mnoho, co pro to můžeme sami udělat. Toto téma jsem v knize rozšířila natolik, že věřím, že každý z vás, kdo jste knihu přečetli, minimálně už přemýšlíte o tom, jaké uděláte ve svém jídelníčku změny. Jde přece o naše zdraví a taky o to, jakou kvalitu života chceme žít za pár let. Zda budeme akceptovat „moderní trend nárůstu nemocí a temné předpovědi“ o tom, jak budeme nemocní víc a víc, nebo to vezmeme do svých rukou a tento „model“ změníme.

Už při psaní knihy jsem samozřejmě pátrala a hledala informace, který z potravních doplňků ve formě vitamínu K2 MK7 je nejlepší a do kterého budu investovat. Pokud se mě tedy zeptáte, moje doporučení bude – nehledejte podle ceny ale hledejte podle kvality surovin a čistoty produktu, jinými slovy podle biologické využitelnosti. Jelikož mluvíme o vitamínu rozpustném v tucích, nekoupím si určitě tablety, ale koupím si vitamín v kvalitním oleji nebo v želatinových kapslích. To platí samozřejmě pro všechny vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E a K2). Pozor si dejte také na reklamní triky, kde je kombinace vitamínů rozpustných ve vodě a vitamínů rozpustných v tucích – v jedné tabletě. Po přečtení knihy už by vás nikdo neměl oklamat.

Pokud se mě tedy ptáte, pak moje doporučení patří vitamínovým produktům značky WOLDOHEALTH. 

Jedná se o patentovaný, 99,7% all-trans K2 MK7, který je identický s molekulou K2 nacházející se v přírodě a plně bioaktivní, takže každý z něj může získat ty nejlepší možné výhody pro své kosti, srdce a celé tělo, a je také ideální pro párování s minerály.

Tento produkt je vysoce koncentrovaná dávka vitamínu K2 MK7 v patentované formě jako K2VITAL®DELTA od německé společnosti Kappa BioScience. V pouhých 10 kapkách z 50 ml lahvičky získáte 200 μg vitamínu K2 v jeho MK7 formě. Tato patentovaná forma vitamínu K2 jako MK7 je považována za nejaktivnější a nejčistší formu vitamínu K2. Vitamín K2 je rozpuštěn v 100% MCT kokosovém oleji pro lepší vstřebávání a je dodáván v lahvičce z jantarového skla, která slouží k ochraně před UV zářením a zajišťuje také optimální trvanlivost. Součástí balení je kalibrovaná lékařská pipeta pro přesné dávkování. Od stejného výrobce doporučuji i vysoce kvalitní vitamín D.

Tyto produkty neobsahují žádná aditiva jako jsou GMO, laktóza, lepek, barviva nebo stabilizátory a jsou vhodné také pro vegetariány. U tohoto prodejce kupujete výrobky s ověřeným původem účinných látek a certifikací.

Koupíte zde: https://www.woldoshop.cz/vitamin-k2-mk7-50ml/

Poznámka: pokud budete hledat potravní doplňky kdekoliv a jakékoliv, velmi pozorně čtěte text, který by vám měl dát o výrobku co nejvíc informací a pak ověřujte. I v tomto ohledu preferuji společnost WOLDOSHOP, protože přesně uvádí výrobce, kterého si můžete ověřit a kde taky zjistíte ještě mnohem víc podrobností o tom, proč je právě tato forma vitamínu K2 MK7 považována za nejlepší, a pak také víte, že vaše volba je správná.

Zejména u vitamínů rozpustných v tucích by měl prodejce také uvádět vše, co bychom měli o produktu vědět, například u vitamínu D, že bychom ho neměli konzumovat samostatně, ale pouze spolu s vitamínem K2, a ještě lépe – spolu s vitamínem A. Totéž platí pro vitamín K2 – jeho partnerem je vitamín D a vitamín A, pokud z něj chcete získat maximum. 

Vitamínu K2, vitamínu D i vitamínu A je v knize „Mysterium Kalcium“ věnováno opravdu hodně textu, protože je důležité pochopit, jak vitamíny rozpustné v tucích v těle fungují a jak s nimi máte zacházet v případě, že je budete užívat jako doplňky stravy (suplementy), pokud vaše strava neobsahuje dostatek  vitamínů A, D, E a K2.

Žádné potravní doplňky by vám neměly sloužit jako náhrada kvalitní a nutričně pestré stravy, ani by vám neměly sloužit k léčení nebo jako náhrada lékařské péče. Kniha je v tomto ohledu nabitá informacemi.