Skip to content

Kurz Kraniosakrální terapie II

pokračující kurz kraniosakrální terapie

2 denní intenzivní a velmi prožitkový kurz – nadstavba základního kurzu

Tento pokračující kurz je určen vám všem, kteří jste prošli kurzem Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace (Kraniosakrální rezonance) a kraniosakrální terapii praktikujete.

Někteří z vás jste absolvovali kurz Neuro-spinální rebalance, který byl až dosud nadstavbou základního kurzu, dosud něco jako „kranio II“, ale tato metoda se dá úspěšně používat i samostatně a obsahově není totéž, jako tento nový kurz.

Neuro-spinální rebalance (NSR) je v podstatě psychoterapie, kde „do hry“ vstupuje nejen mysl, ale především tělo, a díky tomu je jako forma psychoterapie – mocnější. Ne každý terapeut však byl schopen s touto metodou pracovat a ne každý klient byl schopen ji přijmout. Nicméně zpětné vazby máme mimořádné.

Kraniosakrální terapie II (Kraniosakrální rezonance II) je v pravém slova smyslu pokračováním základního kurzu,

tedy nabízí vám něco zcela nového, jako pokračování „Protokolu“, co můžete ihned zakomponovat do vaší současné praxe kraniosakrální terapie.

Co je za vznikem tohoto poračovacího kurzu?

V loňském roce jsem pracovala na nové knize, kde jsem – jako vždy – vyhledávala informace, ověřovala fakta a studie, a přitom jsem narazila na několik velmi zajímavých „a velmi nových“ objevů. Pak jsem chystala kurz „Šišinka-brána vědomí“ a i tady jsem objevila hodně nového, protože jak víte, nespokojím se s tím, co ví všichni. A když jsem se připravovala na první kurz „kranio“ v letošním roce, už se mi pomalu a jistě začaly skládat jednotlivé dílky „puzzle“ ze všech těch nových informací a začaly se mi do „krania“ projektovat. Všechno se to skládalo postupně a jedno za druhým, až to do sebe dokonale zapadlo, jako dílky skládačky.

Dnes vím, že toto je další pokračování kranio, co vám mám předat a bude to určitě stejně krásné i stejně „mocné“, jako byla terapie „neuro“, jen pro vás terapeuty je tento přístup mnohem jednodušší, stejně jako pro klienta – i přijatelnější, a možná dokonce i s větším prožitkem – pro oba.

Kurz bude – jako vždy – opět plný informací a já věřím, že pro vás budou nové, stejně jako byly pro mě. Seznámíte se s novými studiemi, které jsou sice všem dostupné, ale většinou se o nich běžně nedozvíme (pokud nehledáme).

Zatím vám pouze nastíním, co krásného vás na kurzu čeká, ale nakonec toho bude mnohem víc, protože s informacemi budu až do poslední chvíle dál pracovat.

Jen pro představu:

  • Málo se ví o tom, že voda v těle má jinou strukturu než běžná voda. Je to takzvaná „živá“ – strukturovaná voda. Pravděpodobně jsem vám o této formě vody říkala už v minulosti, ale teprve teď, v souvislosti s knihou, kterou jsem psala, jsem objevila „Biology of water“ (Biologii vody). Když jsem se doslova „ponořila“ do podrobností o tom, jak tato voda v těle funguje a jak souvisí se zdravím a nemocemi, už bylo jasné, že musím vědět mnohem víc. Samozřejmě je tady přímý vliv na kranio pohyb, mozek, fungování mozku a mozkomíšní mok. To dává kraniosakrálnímu pohybu (prvotnímu dechu života) v těle další nový rozměr a to se mi začalo ukazovat už na prvním letošním kurzu krania.
  • Nedávno byl objeven v mozku systém, kterému se říká „waste clearance system“ – něco jako systém na odvádění odpadních látek z mozku. Jeho narušené funkce mají ohromný vliv na nemoci nervového systému, včetně demence či Alzheimerovy nemoci, protože metabolický odpad z mozku obsahuje například Beta-amyloid, protein, který je s Alzheimerovou nemocí spojován. Protože CNS je vysoce aktivní, metabolický odpad se zde hromadí mnohem rychleji a možná vás ani nepřekvapí, že také obsahuje zbytky farmak a jiné chemikálie. Centrální nervový systém (CNS) je také velmi citlivý na výkyvy prostředí, takže dává smysl, že má také „svůj“ vlastní čisticí systém, o kterém se ale dřív nevědělo. Dozvíte se spoustu zajímavých podrobností a hlavně sami uvidíte unikátní souvislost s „naší“ kraniosakrální terapií. Nově budeme pracovat s lebkou úchopy a pohyby, které jsme nepoužívali v základním kurzu a taky zapojíme „klienta do hry“ zajímavým způsobem.
  • Biofotony v těle, jak se projevuje vyzařování těla v nemoci a jak ve zdravé tkáni. Víc o biopoli, co možná vůbec nevíte.
  • Epifýza (šišinka) – dozvíte se, co jste možná o šišince nevěděli a hlavně, jaká je spojitost s kraniosakrální terapií – v tomto případě ještě víc musím zdůraznit – „cestou hluboké relaxace“ – rezonance, protože právě toto má větší vliv, než možná tušíte.
  • Páteř a kosti v těle – co se děje při zvýšené frekvenci (rozšířené vědomí, stav hluboké relaxace při „našem“ kraniu) – i zde budeme pracovat s novými úchopy a pohyby těla.

Toto je pouze nástin práce, která nás na kurzu čeká a já věřím, že si to všichni užijeme. Jako vždy – jak v roli klientů, tak i v roli terapeutů.

Pokud jste nepraktikovali delší čas, máte velkou šanci zopakovat si celý postup a osvěžit si celou terapii – s přidáním nových úchopů, nových pohybů a nových vědomostí.

Cena kurzu:    7 200,- Kč

Termín kurzu najdete v odkazu Termíny kurzů (levá lišta).

Pokud budete mít o tento kurz zájem, pište na email

nebo přes přihlašovací formulář. Podrobné INFO (časy, místo, doporučené ubytování atd.) posílám emailem.

Těším se na vás, viki