Skip to content

Reference

Vaše příspěvky můžete psát sem

Vaše emailová adresa musí být vyplněna, ale nebude zveřejněna.

9 příspěvků

 1. U Viky jsem byla poprvé na kurzu v roce 2010. Kurz se jmenoval Cesta a pro mě to byla né cesta,ale přímo jízda, ale jen v tom dobrém slova smyslu.
  V únoru 2024 jsem absolvovala kurz Kraniosakrální terapie 1. Je krásné vidět jak naše tělo pracuje, reaguje, když je s ním zacházeno s jemností a bylo skvělé vidět jak kranio dělá Viky. Poprvé jsem si vyzkoušela jaké to je, když se mě dotkne někdo kdo kranio opravdu umí. Pocity jsou nepopsatelné.
  Na kurzu Neuro-spinální rebalance jsem byla v dubnu 2024. Viky je jako chodící encyklopedie. Všechno o čem hovoří je vědecky podložené a udivuje mě, jak i složitější věci dokáže předat jasně, srozumitelně, věcně, tak, že to opravdu pochopí i laik.
  Chystám se na další kurzy, protože každý kurz je nový zážitek a z každého si člověk může odnést informace, které mu bez přehánění dokáží zachránit život 🙂

 2. „Kraniálka“ je úžasná, neskutečná a nepopsatelná. To, co zažívají klienti při terapii je něco, co se ani nedá popsat slovy, to se prostě musí zažít. Je to neskutečná, nekonečná síla ❤️Urszula

 3. Kurzy u Viki navštěvuji již řadu let. Každé setkání je pro mě novým zážitkem, zdrojem informací a zároveň inspirací pro práci s klienty i sama se sebou. Jsem ráda, že je nás čím dál tím víc, nás, kteří jdeme vlastní cestou. Díky Viki máme tuto cestu jednodušší, protože nám dává maximum z toho co umí a ví. Vzhledem k tomu, že na sobě neustále pracuje, je každý kurz jiný a v tom je jeho jedinečnost. Chtěla bych moc poděkovat nejen Viki, ale i všem, se kterými se na kurzech setkávám. Věřím, že odcházíte s podobnými pocity jako já. Děkuji

 4. Viki, ďakujem za prekrásne vedenie kurzu kraniosakrálnej rezonancie. Si veľmi zanietený človek s veľkými skúsenosťami a rozsiahlymi znalosťami. Ďakujem za trpezlivosť a zanietenosť s ktorou si k nám pristupovala, veľmi si to vážim… Teším sa na ďalšie kurzy s tebou.

 5. Před několika lety jsem s kamarádkou začala navštěvovat kurzy, kde se také medituje. Nikdy se mi ale nepodařilo „vypnout“ hlavu, i když jsem zkoušela všechno možné. Na kurzu u Viky jsem poprvé v životě poznala nový pocit, kdy je v hlavě „prázdno“ a klid, o kterém mluví lidé, co meditují. Nejdůležitější ale je, že už konečně vím, co mi meditace může dát. Najednou vnímám úplně jinak sama sebe a hlavně úplně jinak vnímám a vidím svoje tělo. To je něco úplně nového. Vidím věci, kterých jsem si dřív nevšímala a víc si můžu uvědomovat, co dělám proti sobě a čím si škodím. Mám radost, že už vím, jak na to. Děkuji, Alena

 6. Pohledem do kalendáře vidím, že již uběhl celý měsíc od ukončení kurzu KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE.
  A nechce se mi tomu ani věřit, je to jako by to bylo včera… To co jsem si odnesl, zůstalo hluboko v mé duši. Je to jako probudit se do jiného světa. Změny, které nastaly rozpustily mé tehdejší postoje, jsou víc než hmatatelné a zcela odpovídají tomu, co nám zde bylo odhaleno.
  A co víc, jsou neuvěřitelně nakažlivé ;o) – už na nich jede celá má vcelku početná rodinka… a procházíme krásnou proměnou!
  Nástroj, který mi byl z rukou VIKI svěřen, je nejen NÁDHERNÝ, ale skutečně FASCINUJÍCÍ!
  Díky Ti má nejdražší VIKI. Těším se na další setkání.
  S Láskou david

 7. Před 14 dny jsem byla na kurzu kraniosakrální rezonance. Pracuji sama jako masérka. Práce mě moc baví a dlouho jsem přemýšlela, proč se lidem jejich problémy , týkající se hlavně svalových problémů vrací. Po kurzu mi to všechno začalo do sebe zapadat. Já se celou dobu snažím uvolnit svaly „mechanicky“, ale pokud není uvolněná hlava, problémy zůstávají a svaly na to reagují, stahují se. Přijde mi to, jak když se nutíme k tomu, abychom něco udělali a nám se nechce. Třeba úklid, vaření, učení, jít někam, kam nechceme. Jak to většinou dopadne? Úklid nám trvá dlouho, jídlo není tak dobré jako jindy a naučíme se minimum. Je to jako sval při masáži, myslím to s ním dobře, že ho chci rozmasírovat, ale po masáži většinou začne pobolívat, než mu dojde, že ta masáž mu vlastně udělala dobře. Takže se mu chvíli uleví, ale stresy, starosti za chvíli zase způsobí svalové zatuhlosti.
  A co udělá kranio? Netlačí, hýčká. A hlavně tam, kde je to nejdůležitější. Uvolní napětí v hlavě, v pánvi a tím se uvolní napětí po celém těle. Tělo zjistí, že už nemusí být stažené, protože příčina jeho problémů zmizela. Tak jak dítěti, když většinou až po letech dojde, že to učení není tak špatné a k něčemu je vážně dobré a úplně nejlepší, začne ho to bavit a jde to pak hladce a snadno. Protože ho k tomu učení nikdo nenutí, není tam tlak!!Tak jak běžné věci, když děláme, protože se nám chce a ne, že na nás někdo tlačí, jdou snadno a lehce. Úklid máme rychleji hotový, jídlo chutná skvěle. Protože jsme to udělali protože chceme a ne že musíme, bez tlaku.
  Děkuji Viki za to, že mi ukázala cestu, jak jemný dotyk pomáhá víc než vše ostatní.

 8. Jak jsem se zbavila alergií a našla sama sebe
  Když jsem přišla na první kurz k Viki (Meditace pro začátečníky) měla jsem pocit, že už toho hodně vím, mám načteno, ale nějak to neumím aplikovat do svého života. Byla jsem spokojená s tím, co se mi v životě povedlo, ale měla jsem celou řadu nevyřešených vztahů a hlavně jsem měla alergie snad na všechno, co si dovedete představit. Můj stav byl takový, že mi pan doktor řekl, že už pro mě nemůže nic udělat, protože žádná medikace pořádně nezabírá a že mi chybí buněčná imunita. Alergie se u mě projevovaly tak, že jsem měla dávivé záchvaty kašle, nebo otoky uvnitř krku a nemohla jsem pořádně dýchat. Všude jsem nosila léky, které bylo potřeba při takovém záchvatu okamžitě rozpustit v ústech. Nikdy jsem nevěděla kdy to příjde a co bude spouštěčem. Na prvním kurzu, když jsme se navzájem představovali a každý řekl, proč přijel, jsem kolem sebe viděla jen samé „hromádky neštěstí“. Většina lidí z naší skupiny se neubránila slzám a já na tom nebyla lépe. Slzy mi tekly už při druhé větě a já věděla, že svůj život musím změnit. Na kurzu jsem se naučila nejen meditovat, ale hlavně jsem našla sama sebe. Potom už jsem začala intenzivně pracovat s tím, co jsem věděla a ejhle, začaly se dít věci. Meditace mi pomohly pochopit, odpustit, soucítit a najednou se i řada vztahů začala měnit k lepšímu a hlavně alergie zmizely. Od té doby jsem neměla ani jeden záchvat a nevzala ani jeden lék. Je to zhruba rok od prvního kurzu a já za tu dobu absolvovala některé další. Musím říct, že čím vyšší level, tím zajímavější a hlubší prožitky. Krásné je vidět i to, jak se z těch „hromádek neštěstí“, které byly na začátku, stávají sebevědomí, zdraví a spokojení lidé, kteří vědí, a s pokorou a vděčností přijímají vše, co nám bylo dáno. Děkuji, děkuji, děkuji….

 9. Meditace mě baví a zároveň udivují v tom, co s nimi člověk prožívá. Protože před kurzem jsem si myslela, že „meditace = poslech hudby a na nic nemyslet“. Ale teď vidím ten jiný rozměr vnímání a možností (byť taky někdy i ne-příjemno, ale má to svůj smysl a význam). Děkuji.


Přidat nový koment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co přislo emailem ...