Skip to content
Viki Skácel // v-laska.com

Viktorie Skácel

Ochrana osobních údajů

Nezapomínejte na vitamín A

Milí přátelé a čtenáři knihy Mysterium Kalcium děkuji vám za velmi příjemné zpětné vazby i za vaše dotazy. Co se ale opakuje velmi často je, že přečtením knihy si nejvíc zapamatujete vitamín K2 MK7, vitamín D, ale zapomínáte, že do skupiny vitamínů, které mají „napravit“ náš metabolismus kalcia taky patří vitamín A.

Bohužel, co provedli naši „ochránci zdraví“ s vitamínem A (jeho údajná toxicita) je neodpustitelné, ale jediná šance, jak s tím něco udělat je, zjistit proč se to stalo a kdo z toho má prospěch.

Kde vzal vitamín A tuto „nedobrou“ pověst vysvětluji v knize a moc vám doporučuji, přečtěte si o něm vícekrát, abyste pochopili jeho význam v „nerozlučné trojici“ vitamínů rozpustných v tucích.

Ty tři vitamíny pracují „ruku v ruce“ a jeden bez druhého nemůže dělat správně svoji práci.

Pokud se mě ptáte, který vitamín A doporučuji, pak moje volba zatím je – vitamín A v oleji (MARNYS). Od stejné značky najdete také vitamín E, který si občas přikápněte taky, vůbec to není na škodu.

Všechny vitamíny rozpustné v tucích bychom měli konzumovat spolu s jídlem, protože pak mají nejlepší vstřebatelnost a stravitelnost.

Najdete-li lepší vitamín A, pište. Ráda vaši zkušenost pak předám dál, zde na webu. Jinak všechna doporučení jsou pouze moje sdílení – „jak to dělám já“ – a nemusíte se mnou vůbec souhlasit.

Děkuji za vaši přízeň, viki