Skip to content

Mýtus Cholesterol

Cholesterolová hysterie začala před šedesáti lety s postupnou propagací nízkotučné stravy a varováním před nasycenými tuky a cholesterolem. Cílem kampaně proti cholesterolu byla v podstatě propagace margarínů, obsahujících trans-tuky, což vyvolalo následně na místo slibovaného hubnutí v rámci nízkotučné a ozdravné diety, epidemii obezity a cukrovky.

Chcete mít vyšší cholesterol a dožít se ve zdraví vysokého věku, nebo nízký cholesterol a umřít buď dementní nebo na rakovinu ?

Podle cévního chirurga profesora Sherifa Sultana z University of Ireland (dnes ale víme, že nejen podle něj) je cholesterol životně důležitá látka chránící nás před infekcemi, rakovinou a celou řadou nemocí, kterých se bojíme.

 

V analýzách studií např. se 120 tisíci lidmi byla nalazena významná souvislost mezi vyšším cholesterolem a nižším rizikem infekčních onemocnění. Mikroorganismy aktivované vyšším cholesterolem chrání před infekčními nemocemi a podle analýzy provedené NIH u 70 tisíc lidí nízký cholesterol zvyšoval riziko úmrtí na infekce zažívacího a dýchacího ústrojí. Nízká hladina cholesterolu snižuje imunitu, hladinu hormonů a méně chrání organismus před stresovými faktory. Nízký cholesterol znamená nedostatek esenciálních mastných kyselin a antioxidantů (např. vit. E je přenášen v těle právě cholesterolem).

U hlodavců i u lidí s nízkým cholesterolem se mnohem více vyskytuje rakovina. Nízká hladina cholesterolu není důsledkem, ale často jednou z příčin rakoviny, protože u nemocných byla nízká hladina pozorována již mnoho let, někdy až dvacet let předtím, než nemoc propukla.

Na vině ale není „zlý“ cholesterol, protože dva druhy cholesterolu – dobrý a zlý – to neexistuje.

Na vině je pouze OXIDOVANÝ cholesterol !

Téma cholesterol a mnoho dalších, včetně odborných studií a ještě důležitějších informací, najdete v mé knize „Mysterium Kalcium“.

cholesterol blokovana tepna

Nebo tak ?
cholesterol a zdrave cevyCo říká selský rozum ? Zlatá střední cesta…..

cholesterol hladiny