Skip to content

GELOREN – na artrózu a bolavé klouby

GELOREN – je zatím pravděpodobně nejlepší kloubní výživa na českém trhu

nenechte se zmást – je pro koně, ale i pro nás – lidi  🙂

GelorenHA je nová, vylepšená verze přípravku Gelorenhorse, je bez éček a umělých barviv. Jde o kloubní výživu určenou pro ochranu a regeneraci pohybového aparátu. Obsahuje 3 nejúčinnější látky v maximální koncentraci. Podává se v unikátní formě želatinových žvýkacích tablet s přírodní višňovou příchutí, které zaručují jasnou kontrolu dávkování.

Balení GelorenuHA obsahuje 90 gelových tablet v podobě želatinových kostek a vystačí na měsíční kúru pro dospělého koně. V kyblíku jsou tři znovu-uzavíratelné sáčky po 30 ks. GelorenHA se užívá denně po dobu 2 měsíců, poté se na 2 měsíce vysadí a následně se celý cyklus nejméně dvakrát opakuje. Celoroční užívání nemá žádné negativní následky, nicméně je nadbytečné a nemá žádný významný efekt. Účinek produktu se objevuje již po 2 týdnech užívání a naplno se projeví po 2 měsících. V poslední fázi artrózy GelorenHA zastavuje degeneraci, pomáhá od bolesti a navrací kloubní prostředí do správné rovnováhy.

GelorenHA je často užíván i lidmi, především kulturisty a seniory. Důvodem je hlavní účinná látka pro výživu kloubů – kyselina hyaluronová a její účinnost. Více o studiích účinnosti kloubní výživy se lze dočíst na stránkách výrobce Gelorenu. GelorenHA je svým složením vhodný pro lidi z důvodu využití výhradně surovin potravinářské kvality.

Obsah účinných látek v denní dávce:

Kyselina hyaluronová – jedna ze dvou hlavních složek synoviální tekutiny. V kloubu slouží jako lubrikant a tlumič nárazů, má schopnost mírnit zánět a bolest, potlačuje degradaci chrupavky.

Chondroitin sulfát – druhá hlavní složka kloubní tekutiny a stavební kámen chrupavky, kostí, šlach a vazů. Chrupavce dodává pružnost a má prokázané protizánětlivé účinky.

Želatina – důležitý zdroj aminokyselin glycinu, prolinu a alaninu, látek významných pro tvorbu kolagenu. Hraje podstatnou roli při regeneraci vazů a šlach a při výživě kloubů a chrupavek.

Denní dávka kyseliny hyaluronové v tabletách GelorenHA:

GelorenHA slouží jako prevence a podpora léčby jakýchkoliv savců, zejména těch ve sportovní zátěži nebo vyšším věku. Nejčastěji se využívá jako doplněk stravy pro sportovní koně. Koně je však potřeba nejprve na přípravek naučit, protože 40 % zprvu bojuje s nedůvěrou k želatinové formě přípravku, kterou si poté naopak velmi oblíbí. Problémy s přijímáním lze řešit vysušením kostek do tvrdé podoby (kostku necháte jeden až dva dny volně ležet). Vysušení nemá žádný vliv na aktivní látky a jejich funkčnost, dojde pouze ke ztrátě vody.

Hlavní účinnou látkou Gelorenu je Nutrihyl®, speciálně upravená kyselina hyaluronová pro výživu kloubů. Geloren obsahuje největší koncentraci kyseliny hyaluronové v porovnání s konkurenčními přípravky. Receptura přípravku je založena na 15 let vyráběném léčivu kloubních onemocnění, které je nejužívanějším přípravkem k léčbě kloubních problémů u koní v ČR.

 

Účinnost přípravku GelorenuHA byla ověřena ve studii na 7 veterinárních pracovištích, kterého se celkem účastnilo 53 koních. Po 30 denním užívání se pozitivní vliv projevil u 93% koní.

Úspěšnost produktu Geloren spočívá ve vysoké koncentraci aktivní látky, která se nazývá Nutrihyl®. Nutrihyl® je kyselina hyaluronová speciálně vyvinutá pro výživu kloubů savců. Díky této úpravě kyselina hyaluronová dosahuje při ústním podávání maximálního efektu při průchodu trávicím traktem.

Doplňky stravy obsahující Nutrihyl® slouží jako prevence kloubních problémů a jsou efektivní také při léčbě raných stádií kloubních onemocnění. Tato účinná látka je naprosto bezpečná a bez vedlejších účinků.

Nutrihyl® snižuje tření v kloubech a tlumí nárazy

Synoviální tekutina slouží v kloubech jako mazivo a tlumič nárazů, přepravuje důležité živiny a odstraňuje odpadní látky z kloubního pouzdra. Klíčovou složkou synoviální tekutiny je kyselina hyaluronová. Jakmile její množství v kloubu klesne, objevují se kloubní obtíže a onemocnění, nejčastěji artróza, osteoartritida, osteochondróza, synovitida nebo tendinitida. Mezi obvyklé projevy kloubních onemocnění patří bolestivost, ztuhlost a snížená pohyblivost kloubů a šlach.

Obohacení stravy o výživový doplněk Geloren s obsahem Nutrihylu® pomáhá těmto obtížím předejít, nebo je výrazně zmírnit.

Studie opakovaně prokazují účinnost Nutrihylu®

  • Perorální podávání Nutrihylu® výrazně snížilo otok končetin potkanů, u nichž byl vyvolán vývoj adjuvantní artritidy. Pozitivní efekt byl zaznamenán již při velmi nízkých denních dávkách (0,1 mg/kg tělesné hmotnosti).
  • Na univerzitní ortopedické klinice v Praze byla provedena studie s 27 pacienty po operaci kolene. Skupina užívala směs Nutrihylu® a chondroitin sulfátu po dobu 90 dní. Před a po studii pacienti a lékaři hodnotili otok, bolestivost a schopnost pohybu.
  • Na Institutu sportovního lékařství v Praze užívalo Nutrihyl® po dobu 90 dní v průběhu sezóny 24 extraligových hokejistů. Stav kolenních kloubů sportovce byl hodnocen před a po ošetření lékařem. Účinnost léčby byla vyjádřena následujícími parametry: pohyblivostí kloubů, svalovou silou, kloubní stabilitou a intraartikulárními problémy.
  • Vliv perorální aplikace Nutrihylu® byl sledován na skupině samic potkanů, u nichž byla experimentálně vyvolána osteoporóza (simulace procesu u žen po menopauze). Nutrihyl® signifikantně snížil v moči přítomnost látek upozorňujících na poškození kostních tkání a současně vedl k optimalizaci hustoty kostní tkáně ve srovnání se skupinou samic potkanů, které nebyl Nutrihyl® podáván.
  • Ověřování účinnosti Nutrihylu® probíhalo také na sedmi veterinárních pracovištích a účastnilo se ho celkem 53 koní s různými kloubními obtížemi, např. s akutní, subakutní a chronickou osteoartritidou, artrózou, synovitidou, tendovaginitidou a osteochondrózou. Výsledkem studie bylo zřetelné zlepšení všech kloubních problémů u 91 % koní po 30 dnech od ukončení studie. Účinná látka tlumila zánět i v silně podrážděném kloubu a její užívání vedlo k snížení otoku kloubu, zmírnění kulhání a ústupu bolestivosti.

Výsledky testování ukazují, že perorálně podávaný Nutrihyl® také aktivuje syntézu oxidu dusnatého, jenž má pozitivní vliv na hojení ran, růst vlasů a regenerativní procesy v kůži.

Jak se Nutrihyl® vyrábí

Nutrihyl® vyvinula a vyrábí ryze česká biotechnologická společnost Contipro, jež je předním světovým producentem kyseliny hyaluronové a jejích derivátů. Nutrihyl® vzniká úpravou kyseliny hyaluronové získávané pomocí kvašení, čili přirozenou přírodní cestou. Surovina Nutrihyl® vyniká vysokou čistotou, není toxická a nevyvolává žádné alergické reakce.

 

Zdroj : https://www.aktivnizvire.cz/vyziva-kloubu-kone