Skip to content

Meditace pro začátečníky

meditace pro zacatecniky
Termín kurzu:
15.-16. října 2022
Místo konání:
Valašské Meziříčí, Kouty 803
Analytická mysl využívá k určování , vymezení a popisu reality pět smyslů. Vidím, slyším, cítím, ochutnám a dotýkám se. Mysl je neustále v pohotovosti, plně zaneprázdněna  mapováním vnějšího prostředí, těla i času. Tento „režim“ mysli v podstatě řídí naše Ego, protože jedním z jeho hlavních úkolů je naše ochrana. Jste-li (byť jen velmi málo) ve stresu, vaše pozornost na tyto elementy ještě víc zesílí a jste-li ve stresu ještě víc, vaše tělo spouští celou kaskádu stresových hormonů a dalších chemických látek. Stav vaší mysli doslova určuje biochemii vašeho těla.
Skutečný problém nastává tehdy, když pod tlakem myšlenek, emocí či událostí zaměříte ještě víc pozornost na svůj „problém – drama“ a tím jej posílíte. Například příliš „pobýváte“ ve své nemoci nebo bolesti, příliš se zabýváte svou postavou, svým vzhledem, svou váhou nebo svými chybami, nebo se příliš snažíte, abyste byli dobří a dokonalí, abyste naplnili očekávání druhých a tak můžeme pokračovat do nekonečna. Tento „příběh“ zná určitě každý z nás.
Meditace je způsob, jak z této „pasti“ můžete vystoupit.

Kurz bude v soukromých prostorách masáží paní Michaely Mandulové, v areálu krásného plaveckého bazénu ve Valašském Meziříčí.

Žádné TESTY ani nic podobného od vás nepožadujeme.

Pro více informací pište, bližší info posílám emailem.

Těším se na vás, Viki

Pro více informací nebo rezervaci místa na kurzu mě prosím kontaktujte