Skip to content

Lukáš Kvapil – zdraví, život

Viki znám už rok. Je to obyčejný a zároveň výjimečný člověk, o kterého se můžete opřít. Velmi mi pomohla na mé cestě životem. Když jsem to nejvíc potřeboval, podržela mě ochotně a nezištně. Už v pubertě mi diagnostikovali Crohna a doktoři i docenti největších našich fakultních nemocnic mě (ne)úspěšně léčili až mé tělo začalo vypovídat službu. Zkusil jsem toho dost a vytrpěl hodně. Proto jsem před 7 lety (v 29) léčbu opustil i přes hrozbu brzké smrti a šel radikální cestou živé stravy a psychoterapie. V největších bolestech mi pomáhaly i masáže.

Můj stav se začal postupně zlepšovat a dostal jsem novou chuť do života a hodně jej změnil. Před rokem jsem chtěl zkusit kraniosakrální terapii a s ohledem na velkou vytíženost terapeutů jsem se přihlásil na blízký kurz jako laik a doufal, že se mi dostane aspoň trocha terapie. Měl jsem v té době ale takové křeče, že jsem kurz ani jako pacient nevydržel déle jak 2 dny. Hodně jsem ale díky tomu vylepšil přístup ke svému tělu (naciťováním, přijetím a pochopením) a teď jsem si po roce už kurz dokončil a i jako terapeut si to užil.

Jsem zase víc zdravý, silný a uvolněný. Mnoho práce jsem udělal sám a různou měrou pomohlo mnoho dalších, ale příspěvek Viki a jejího kurzu Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace byl velký. Tím to ale nekončí. Je to další z kroků na mém nádherném a dobrodružném životě, teď už i jako terapeuta. Viki díky. https://www.facebook.com/DobryDruhLuk/