Skip to content

Petra – znovuzrození

Dlouho jsem přemýšlela, jak svůj prožitek „znovuzrození“ sdílet s vámi, co zabloudí na tyto stránky. To, co jsem na kurzu Neurospinální rebalance před několika málo dny zažila, se slovy téměř popsat nedá. Při vzpomínce na prožitky mé, ale i ostatních v kurzu, se mi stále tají dech a nepřestávám žasnout jak účinná, tolerantní a nemanipulativní tato terapie je.

Neuro byl můj třetí kurz, který jsem u Viki absolvovala. V prvním kurzu „Cesta podvědomím k příčinám“ jsem s pomocí Viki zjistila, že jakoby nežiji v těle, že jsem se naučila z něj odcházet, odpojovat se a tím jsem se za cca. 40 let dostala do situace, kdy jsem sice byla fyzicky téměř zdravá, ale psychicky zoufalá. Naučila jsem se nerespektovat a nevnímat své tělo, k čemuž mi dopomohl i vrcholový sport. Vždy jsem druhým jsem dokázala pomoci (někdy za cenu sebezničení), ale sobě ne. Na „neuro“ jsem šla s tím, že potřebuji další „dávku“ smysluplné teorie, ale i praktickou ukázku, jak sama sobě pomoci a vystoupit z bludného kruhu. Tento kurz naprosto předčil má očekávání a pro mě osobně nastartoval změnu, pro kterou jsem si přišla. Několik let už jsem na sobě makala v různých terapiích, ale žádná mě nedovedla k podstatě a příčině a nedala mi nástroj, který mohu denně používat a nečekat na nějakou pomoc zvenčí.

Když jsem dříve slyšela pojem „kvantová fyzika“, tak mi naskakovala husí kůže a odpor, protože mám ze školy zafixovanou fyziku a matiku jako něco příšerného. Několik kurzů s Viki ze mě ale udělaly nadšence do kvantové fyziky a multidimenzionální energie. Teď bych se asi potřebovala někam na chvíli zavřít a studovat tyto fascinující souvislosti.

No a Viki, především tobě chci poděkovat za neutuchající energii, se kterou předáváš své životní zkušenosti, nasbírané vědomosti a moudra nám všem.

Ty jsi podpořila a umožnila mému tělu, aby od základů změnilo fungování, vnímání, žití. Doslova jsem se znovu narodila a tělo, ve kterém žiji nyní věří, že nástrahy života zvládne s mou pomocí, důvěrou a pokorou.

Informace, které jsem na dosavadních 3 kurzech od tebe dostala jsou srozumitelné, prakticky uchopitelné, bytostně podstatné a naprosto fascinující.

Pro mě jsi vzorem, který si sám sáhl na hluboké dno a ze dna se dostal především náročnou, pravidelnou a nikdynekončící prací na sobě. Nečekáš až tě „někdo“ nebo „něco“ opraví. Jsi pro mě velkou inspirací a bezednout studnou informací, moudra a pokory.

Vím, že mě osobně čeká ještě těžká každodenní práce na sobě, ale při vzpomínce na prožitky, které moje tělo a já zažilo, to nebude práce, ale radost, zábava a štěstí.

Petra