Skip to content

Kraniosakrální terapie

Rád bych se podělil o některé zážitky

Rád bych se podělil o některé zážitky, které ve mně doznívají z kurzu kraniosakrální terapie. Je to nevšední přístup k lidskému tělu a duši. Přijel jsem bez očekávání a odjel jsem s nejhlubším zážitkem mého života.

Ve zcela spontánním a přirozeném “ zastavení kraniosakrálního rytmu “ jsem prožil “ zastavení času „, přítomnost těla a jeho energii vibrující jako dobře naladěná struna.

Vše bylo k dosažení, hluboká intimita ve vlastním propojení připomínající radostný duševní orgasmus.

Samoregulační “ těloopravna “ ihned pracovala v místech, která bylo třeba doladit.

Dojetí nad genialitou toho všeho propojení…… tento zážitek mě na pár dní posunul do pater života, na které jsem nebyl zvyklý. Vlaďka to popsala jako vysokou “ ženskou “ frekvenci.

Doma jsem otevřel knihu Astrologie transformace od D. Rudhyara a tam je psáno : “ Za věčným ženstvím jsme neseni výš ( Goethe ) a oním věčným ženstvím je naše duše. Jestliže však duše ve své funkci neuspěje, pak “ ona “ získá podobu “ femme fatal „, jež stahuje individualizované  Já dolů a zpátky k nižší kolektivitě, protože se jí podaří aktivovat biologické hnací síly mužského Já, anebo proto, že je přiměje k tomu, aby se kvůli ní znovu stal otrokem moci kultury a nebo tradičních vzorců společnosti – neboli “ normální osobou “ se standardizovanými zájmy průměrného občana. “

Možná to není moc srozumitelné, ale ta “ poloha věčného ženství “ je skutečně nadosobní a vidí vše s daleko širší perspektivy.

Ale pokud si člověk neprožil a “ nezpracoval “ svůj vlastní citový a emocionální potenciál, tak se ve “ vyšších patrech “ dlouho neudrží.

Takže děkuji za “ vyhlídkové dny “ a tím za krátkodobý pobyt v jiném rozměru…

Pepík