Skip to content

Jak to vnímám já ? Moje úvaha k článku „Mrtví lékaři nelžou“

Článek – přednáška Dr. Wallacha pod stejnojmenným názvem, jako jeho kniha „Mrtví lékaři nelžou“ určitě stojí za přečtení i za úvahu.

Celý článek najdete zde.

A jak to vnímám já ?

Samozřejmě souhlasím s Dr. Wallachem ve všem, a je jedno, v jaké zemi žijeme. Ten problém je celosvětový. Zdravotnictví ztratilo kredit a stal se z něho „zdravotnický průmysl“, normální byznys, jako každý jiný. Problém je v tom, že se obchoduje s lidským zdravím a životy. Ještě horší je, jsou-li zapleteny děti. Je to velkovýroba chronicky nemocného, tedy jistého, klienta – pacienta. Zde prosím nemluvím o umění některých geniálních chirurgů apod. Mluvím obecně o tzv. léčení nemocí.  Ovšem jako vždy a ve všem, to všechno je o lidech. Jsou poctiví lékaři, kteří poctivě „léčí“ a jsou druzí, kteří své pozice lékaře pouze využívají ve svůj prospěch. Smutné často je, že právě ti „poctiví“ věří tomu, co dělají a podle toho pak i sami „vypadají“. Jsou nemocní, jako jejich pacienti. Pak jsou poctiví lékaři, kteří pomalu a jistě opouštějí řady svých kolegů, protože začínají vidět, slyšet a chápat. Ale tohle je velké téma a není radno se do něj zaplétat.

Zkrátka, to, co se dnes děje, jsme  lékařům dovolili a umožnilli, a to je podstatné !

Jsem toho názoru, že každý si ke mně dovolí jen to, co já mu dovolím.

Jsme to my všichni a generace před námi, kdo jsme to dovolili. Tzv. západní medicína v podobě, v jaké je teď, není starší než dvě generace. Ještě naši rodiče si někteří pamatují soukromé rodinné lékaře, jejichž zájmem bylo především starat se o zdraví celé rodiny, ne udržovat celou rodinu nemocnou.

Ten problém je bohužel celosvětový, bez ohledu na systém, který v té zemi byl nebo je. Potravinářsko chemický průmysl vyrábí pacienty a farmaceutické firmy chrlí tuny dalších chemických přípravků, které lékaři prodávají důvěřivým lidem jako léky a jejichž dopad na zdraví je tak děsivý, že úmrtnost na následky „léčby“ se stala druhou nejvyšší na světě. Toto jsou fakta přátelé a informací je dnes tolik, naprosto veřejně dostupných, že kdo opravdu chce, najde si je.

Ale pohodlnější je, předat zodpovědnost za sebe druhému.

Jak říká televizní reklama : „Vaše zdraví si bereme na starost“ nebo „O vaše zdraví se postaráme my“ což v podstatě znamená, že „vy se nemusíte starat o nic, přenechte to všechno nám, my to uděláme za vás“. Ale copak to dává smysl ? Vždyť tady je řeč o našem zdraví, o zdraví našich dětí a o našich životech.

Rakovina mě před lety naučila jednu zásadní věc. Uvědomila jsem si, že jsme si nechali vzít – ano, nechali vzít – možnost svobodné volby. Lékař vám většinou ani nedovolí mít vlastní názor, protože ON je ten, kdo nejlépe VÍ. Ale je to opravdu tak ?

Kolik lékařů se zajímá o to, jak žijete a co vás k nemoci přivedlo ? Jak se stravujete, jaká je vaše práce, kolik máte času na odpočinek a hlavně – jak vy sami vnímáte sebe ?

Pokud se nejedná o lékaře čínské medicíny, ayurvédy nebo naturopata, neznám takového lékaře. On vás jednoduše vidí jako stroj a jak říká reklama v televizi: „ Lidské tělo je JENOM tělo a může se kdykoliv pokazit“ !

A je tady ON, lékař, aby ten „stroj“ přece opravil !

Většina lékařů taky odmítá připustit, že věda (ovšem ne ten oficiálně uznaný, systémem schválený a cenzurovaný informační „proud“, ale skutečná věda) jde tak rychle dopředu, že to, co se učili před deseti či dvaceti lety na fakultě medicíny, už může být jinak. Lékaři jsou „uzavřená komunita“, která odmítá cokoliv nového a zuby nehty se drží starých a bohužel často nefungujících dogmat, protože jim věří ?? Nebo jde o něco jiného ? Na tu otázku ale ať si raději odpoví už každý sám.

Tedy, abych se vrátila k doktoru Wallachovi.

Vnímám 3 možnosti, jaké má člověk současné tzv. „moderní“ doby.

  • Zvířata a zvířátka jsou stejně jako všechno v přírodě, silně spojena se zemí a rozdíl mezi zvířetem a člověkem je v tom, že zvíře nemá možnost svobodné volby. Jste-li „poslušným“ občanem, který dělá vše tak, jak pro něj společnost připravila, neodmlouvá, nemá vlastní názor a už vůbec nerozhoduje sám za sebe, pak přenecháváte zodpovědnost za své zdraví a svůj život druhým – těm, kteří VÍ nejlépe, co VY máte dělat a kteří vám po přečtení článku pana dr. Wallacha pravděpodobně řeknou, že se jedná o nesmysl, bláboly pomateného pána, který ani neví, o čem tady mluví. Vy nic nepotřebujete ! Žádné potravní doplňky, žádné vitamíny. Vitamíny jsou nesmysl (tohle jsem bohužel skutečně někde slyšela z úst „fundovaného“ lékaře). A pokud přece jen máte pocit, že něco takového potřebujete, jděte si do lékárny a „MY vám řekneme, co si máte koupit„, pokud na to máte, protože potravní doplňky a vitamíny přece pojišťovna nehradí, kam bychom došli !  A náhodou je v televizi reklama přesně na to, co právě potřebujete ! A když onemocníte ? Nevadí. Běžíte k lékaři a ON se o vás postará, protože ON nejlépe ví, co s vámi má dělat. Hlavně nemyslete příliš, neodmlouvejte a dělejte to, co vám řekne.  A když bude ještě hůř, no to přece nevadí, pojedete do nemocnice a tam už se o vás postarají…. A tak to jde dokola až…. Jinými slovy – svobodu volby jste přenechali druhým.
  • Pak je druhá možnost, jakou má člověk na rozdíl od zvířátka – tedy to už je pokročilé stádium – má možnost myslet a rozhodovat se. Má možnost svobodné volby. Vy sice žijete ten nastíněný model „reality v krabici“, ale začínáte už pochybovat. Začínáte si uvědomovat, že věci by někdy mohly a měly být jinak. Občas zkusíte prosadit sebe a najednou si uvědomujete, že to vůbec není lehké, když začnete projevovat svůj názor, začnete se ptát, tedy začnete vybočovat z řadyy a autority, jako jsou lékaři, tohle nemají rádi !! A nejen lékaři. Tohle nemá skoro nikdo rád. Tím víc vy ale začnete věci vnímat a hledáte už  jiné úhly pohledu. Pokud onemocníte, začnete si uvědomovat, co se stalo, že jste onemocněli, začnete si uvědomovat víc sebe. Začnete se vnímat jinak a začnete o sebe pečovat. A protože si uvědomujete, že skutečně ten lékař v článku má asi pravdu, hledáte informace, jak zlepšit své životní podmínky, jak se lépe stravovat, jak si neubližovat. Investujete do sebe. Výsledkem je zlepšení vašeho života i vašeho zdraví, někdy i za cenu odsuzování druhými, ale vy už víte, že to stojí za to. Jste zdravější a šťastnější.
  • A je tady třetí možnost, protože když to tak s vámi půjde dál, jste zvídavější ještě víc. Hledáte další a další informace a dnešní doba nám to skutečně umožňuje. A najednou si začnete uvědomovat – všechno je jinak !  Ono je to všechno úplně, ale úplně jinak !!! Žijeme v pasti, do které jsme se nechali vmanipulovat. Svoje zdraví i svoje životy jsme odevzdali druhým a hrajeme hru, která vůbec není naše. Hrajeme pro druhé. To poznání je tak mocné, že vám obrátí život naruby. A vaše hledání pokračuje, protože vy už nechcete zpátky „do krabice“. A tak jednoho dne začnete dokonce i meditovat, protože už začínáte chápat, jakými schopnostmi disponuje člověk, na rozdíl od zvířete. Protože vy pochopíte, že celé to divadlo, kterému jste říkali realita, je pouze hra „mysli“ a pokud nepřevezmete zodpovědnost sami za sebe, pak je to hra mysli, která si s vámi dělá, co chce.  A když jdete „k sobě“ ještě blíž, meditujete a žijete už víc vědomě, pak začnete těch schopností, které už dávno všichni máme, využívat a pak taky zjistíte, že potravní doplňky a suplementy více-méně ani nepotřebujete, protože je získáte jinak.  A někteří už přesně víte, jak.

Jsem šťastná, že jsem došla svým „postupným zráním a vývojem, svými pády, nemocemi a chybami“ až do třetí skupiny. Někdy jsem „dole“ a pak si ráda kvalitní potravní doplňky koupím, abych dopřála pomocnou berličku svému tělu a pak jsem někdy „nahoře“ a živiny a vše, co moje tělo potřebuje si získám přímo „tam“. Samozřejmě mluvím o frekvencích, ale to vy už víte.

Sinusoida života – to je přirozenost, to je právě to, čím se učíme.

Nicméně – poslední dobou se hodně mluví o nástupu 5G sítě a toto téma mě začalo skutečně zajímat, protože prognózy lidí, kteří opravdu ví, o čem mluví, jsou děsivé ( bohužel, v češtině je informací poměrně málo a lidi jim stejně moc nevěnují pozornost). Už teď se ale mluví o obrovském negativním vlivu elektromagnetického záření a vlivu 3G sítí na lidský organismus. Jsme dobrovolně a hlavně většinou nedobrovolně vystaveni tomuto záření a musíme v něm žít, protože není kam utéct. Představa, jak reaguje nervová soustava a mozek malého dítěte je jako z nejhoršího hororu. A nejsou to pouze komunikační sítě, je to přemíra elektrosmogu, kterým jsme obklopeni. Nástup 5G bude znamenat obrovký nárůst tohoto záření a pravděpodobně už bude příznivý pouze pro farmaceutický průmysl, dál to raději ani nerozvádím. Nicméně i v něm pracují lidé, kteří se budou koupat ve stejné „lázni“, jako my všichni ostatní.

Proto – chceme-li být alespoň trochu zdraví, budeme muset doplňovat minerály, vitamíny a prvky. Ze stravy jich už dostáváme méně a méně. Moje rada je, nevěřte všemu, co říkají média, hledejte informace, hledejte, prověřujte.

Viki