Skip to content

Molekuly emocí

Molekuly emocí

Dr. Candace Pert PhD.

Dr. Candace Pert PhD., americké neurovědkyně, molekulární bioložka a farmakoložka, která se rozhodla v souladu se svým svědomím kráčet mimo hranice povolené vědy a stala se tak jednou z vědců, kteří mimořádně přispěli k novým objevům v neurovědě a ve výzkumu mozku.

Dr. Candace Pert objevila v mozku opiátový receptor, buněčné vazebné místo pro endorfiny a propojení neuropeptidů s opiátovými receptory po celém těle. Toto byl zcela převratný objev, zejména z pohledu fungování mozku – mysli a imunitního systému člověka.

Potvrdila provázanost – jako oboustrannou komunikační smyčku –  všech systémů těla, nikoliv – jak tvrdí alopatická medicína, že jednotlivé systémy fungují odděleně, což je i pro selským rozumem myslícího jedince směšné.

Dr. Pert dala světu dokonalou teorii o fungování emocí v těle a je považována za jednoho ze zakládajících členů nového vědního oboru – Psychoneuroimunologie (1989), která je stále alopatickou, tedy (bojující) oficiální medicínou zesměšňována, a tím pádem zatracována, a není se čemu divit. Kdyby lidé začali „chápat“, jak naše tělo i mysl doopravdy funguje, lékaři by neměli práci.

Smutným a zdokumentovaným faktem totiž je, že většina lidí na světě neumírá na nemoc, ale na její léčbu.