Skip to content

Jak přelstít ďábla

Jak přelstít ďábla

Napoleon Hill

Napoleon Hill je pravděpodobně jedním z nejlepších a světově nejuznávanějších autorů motivační literatury a jeho knihy jistě ovlivnily celé generace hledajícíh, kteří se nespokojí pouze s tím, co jim nabízí zaběhnutý systém tzv. jistot. Nicméně tato kniha „Jak přelstít ďábla“ (Outwitting The Devil)  je tak kontroverzní a tak provokativní – v dobách minulých stejně jako v dnešní době, že ji rodina Napoleona Hilla držela v tajnosti celých 73 let, než byla po smrti autora i jeho ženy, uvolněna.

Napoleon Hill napsal tuto knihu v roce 1938 a když ji budete číst, budete mít pravděpodobně pocit, že píše o době současné. V podstatě – nic se nezměnilo, pouze se změnily „praktiky a nástroje“ mocných, kterými ovládají a manipulují naše životy, naše myšlenky a to, co nazýváme život.

Větší část knihy je psaná jako rozhovor s ďáblem, kterého autor přelstil tím, že ho začal chápat a přestal se bát. Klade otázky a ďábel musí odpovídat a odkrývá své nekalé praktiky, díky kterým ovládá lidstvo po celá tisíciletí, protože je mu to vlastně – díky svobodné volbě člověka – dovoleno. Ďábel se místy nedobrovolně vzdává svých tajemství a odhaluje způsoby manipulace, které může praktikovat, díky slabostem člověka, a tak každý z nás může pochopit, jak systém manipulace funguje ale také, jak jednoduše se může z těchto „osidel“ vymanit a žít svobodný a úspěšný život, v hojnosti a ve zdraví. To je také podle slov Napoleona Hilla jeho záměrem, pomoci lidem „odemknout dveře vězení“, které jsme si sami vytvořili svým pasivním přijímáním, negativními myšlenkami i emocemi, svými strachy a nedůvěrou v sebe a je toho mnohem víc.

Vynikající kniha, kterou doporučuji všem, i když ne všem bude asi plně srozumitelná.

Nicméně věřím, že si v ní každý najde, co právě v dané chvíli potřebuje.